1 1 1 1 1
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کتاب «دو امام مجاهد» شامل شش گفتار از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب است که در سالهای ۵۱ و ۵۲ ایراد شده و اکنون بعد از گذشت چهل و چهار سال منتشر می شود. . . .

کتاب «دو امام مجاهد» شامل شش گفتار از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب است که در سالهای ۵۱ و ۵۲ ایراد شده و اکنون بعد از گذشت چهل و چهار سال منتشر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، انتشارات انقلاب اسلامی کتاب «دو امام مجاهد» شامل بر شش گفتار از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای است که در سال‌های ۵۱ و ۵۲ ایراد شده را منتشر کرد.

دو گفتار اوّل کتاب، شامل دو سخنرانی ایشان در فروردین سال ۵۱ است که در حسینیّه‌ ارشاد تهران انجام شده است. معظّمٌ‌له در این دو جلسه که به مناسبت ایّام شهادت امام حسن(ع)در آخر ماه صفر برگزار شده، علاوه بر شرح نظریّه‌ «انسان ۲۵۰ساله» به جایگاه والا و مهم امام حسن(ع)در این دوران و چرایی دست کشیدن از جنگ و علل پذیرفتن آتش‌بس و بیان تفاوت شرایط امام حسن و امام حسین(ع) پرداخته‌اند.

گفتار سوم تا پنجم اثر، اختصاص به سه سخنرانی ایشان در شب تاسوعا، عاشورا و شام غریبان محرم ۱۳۹۴ هجری قمری (مصادف با بهمن ۱۳۵۲) با موضوع «تحلیل قیام حسینی» دارد. این سه سخنرانی در مسجد کرامت مشهد ایراد شده‌اند. ایشان در گفتار سوم به اهمیت آشنایی با علّت قیام امام حسین(ع)و طرح برخی از نظریّات اشتباه و ناقص در این زمینه می‌پردازند و با تأکید بر ماهیت انقلابی داشتن حرکت ایشان، بحث را به پایان می‌برند.

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

sdfsfsf

 
This comment was minimized by the moderator on the site

sdfsdfsf

 
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما